Doğal Bal Çeşitleri

Sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan bal, değişik çeşitleriyle kişilerin beğenisini kazanır. Katkısız ve doğal lezzetiyle öne çıkan organik çam balı, çiçek balı ve kestane balı farklı boyutlarda satışa sunulur.

{{translate.filter}}
X
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.brands}}
{{translate.models}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
FİLTRELE
Filtrele

250, 500, 650 ve 850 gram ağırlığında üretilen bal seçenekleri her türlü damak zevkine hitap eder. Farklı isimlere sahip olan bal çeşitleri arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı Süthanem'in size sunduğu %100 doğal ve yerli bal çeşitleri arasından bulabilirsiniz.

Organik Bal Çeşitleri

Elde edilen bitki kaynağına bağlı olarak; çiçek ve çam balı olmak üzere iki farklı bal çeşidi vardır. İşçi arılar tarafından bitkilerin çiçek kısımlarındaki nektarların toplanması sonucu elde edilen çiçek balının tüketimi oldukça yaygındır. Çiçek balı gibi büyük ilgi gören çam balı ise çoğunlukla Ege’deki sarıçamlardan üretilir. En iyi çam balı üretiminde Yunanistan ve Türkiye lider konumunda bulunur. Arılara dışarıdan besleme yapılmadan, tamamen doğal yollarla elde edilen karakovan balı ise genel olarak kütük kovanlarda yetişir. Süzülmeden ve petekler halinde üretimi yapılan karakovan balı, oldukça büyük emek gerektiren bir bal çeşididir. Karakovan balı, süzme ballara göre daha yoğun ve akışkan olmayan bir yapıya sahiptir. Her şeyi arılar kendisi ürettiği ve üretimde petek eklemesi yapılmadığı için karakovan balı organik bal statüsünde yer alır. Narenciye balı, ayçiçek balı, lavanta balı, ıhlamur balı, kestane ve kekik balı da organik bal çeşitleri arasında bulunur. Birbirinden farklı lezzetlere sahip olan bal seçenekleri arasından damak zevkinize hitap eden bal çeşitlerini Süthanem'den güvenle tüketebilirsiniz.

Organik Balın Faydaları

Organik ve doğal balların insan vücudu üzerinde çok sayıda olumlu etkisine rastlamak mümkündür. Mineral, vitamin ve amino asitler açısından oldukça zengin bir besin olan bal, tam anlamıyla bir şifa deposudur. Probiyotik içeren ballar, vücuttaki yararlı hücrelerin sayısının artmasına katkıda bulunur. Doğal bal; bronşit, uykusuzluk, astım, karaciğer ve mide rahatsızlıklarının yanı sıra alerjik semptomların azaltılmasında yardımcı olur. Organik bal çeşitlerinin sağladığı diğer faydalar ise şu şekildedir:

Antiseptik özelliği ile ön plana çıkan karakovan balı, bağışıklığın güçlendirilmesine destek olur.

Fruktoz miktarı fazla olan kestane balı vücuda ihtiyacı olan enerjiyi sağlamaya katkıda bulunur.

Enfeksiyonlara karşı etkili bir biçimde mücadele eden çam balı ise hazımsızlığın giderilmesine yardımcı olur.

Organik ballar, kepek ve kaşıntı sorununun çözülmesine de doğal yapısıyla destek olur.

Mideyi rahatlatmak ve boğazı yumuşatmak için altın sarısı renkte olan kekik balından faydalanabilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Bal Fiyatları

Ekonomik seviyelerde yer alan bal fiyatları her bütçeye hitap edecek düzeydedir. Balın türü, içeriği ve ağırlığı fiyatların belirlenmesinde önemli rol oynar. Bir doğa harikası olan kestane balı fiyatı ve görünümü ile diğer bal çeşitlerinden biraz farklıdır. Gerçek kestane balı koyu kahve renktedir ve ağızda hafif acı tat bırakır. Antiseptik özelliği bulunan bal çeşitlerinin kendine has aromaları bulunur. Hakiki kestane balı fiyatı ambalaj türüne göre değişiklik gösterir. Gerçek çam balı fiyatları ise daha uygun seçeneklerle tam bir bütçe dostudur. Bal seçimi yaparken üretildiği bitki kaynağına ve çeşidine dikkat etmeniz gerekir. Balın içeriğinde yer alan malzemelerden herhangi birine alerjiniz varsa, hiç vakit kaybetmeden diğer seçenekleri inceleyebilirsiniz. Herhangi bir katkı maddesi içermeyen karakovan balı, yüksek düzeydeki antioksidan seviyesi sayesinde kalp ve damar hastalıklarında destek olan bir etkiye sahiptir. Cildinizi canlandırmak ya da rahatlatmak için bal ile kendinize maske hazırlayabilirsiniz. Doyurucu özelliği ile açlık hissini önemli düzeyde bastıran balı her gün az miktarda tüketebilirsiniz. Değişik boyutlardaki bal seçenekleri arasından beğendiğinizi ve bütçenize uygun olanı Süthanem aracılığıyla tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.