Gezen Tavuk Yumurtası

Tavuk yumurtaları sahip olduğu besin değerleriyle faydalı yiyecekler arasında yer alır. Yumurtaların çok daha iyi besin değerlerine sahip olmasını etkileyen faktör tavuktur. Yumurta tavuktan elde edildiği için hayvan ne kadar sağlıklı ise elde edilen ürün de o kadar sağlıklı olur.

{{translate.filter}}
X
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.brands}}
{{translate.models}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
FİLTRELE
Filtrele

Gezen Tavuk Yumurtası

Tavuk yumurtaları sahip olduğu besin değerleriyle faydalı yiyecekler arasında yer alır. Yumurtaların çok daha iyi besin değerlerine sahip olmasını etkileyen faktör tavuktur. Yumurta tavuktan elde edildiği için hayvan ne kadar sağlıklı ise elde edilen ürün de o kadar sağlıklı olur. Günümüzde yumurtaların çoğu fabrikasyon olarak hazırlanır. Tavuklara hareket kabiliyeti olmayan bir alanda yem verilir. Bu yemleri tüketen tavuklar yumurtlar ve o yumurtalar sofralara kadar gelir. Gezen tavuk yumurtası için şartlar daha farklıdır. Etrafta serbestçe dolaşan tavuklar, yumurtaya katkı sağlayacak besinleri tüketir. Tavuk doğal kaynaklardan beslendiği için ürünün adı organik yumurta olarak anılır.

Gezen Tavuk Yumurtasının Farkları

Gezen tavuklardan elde edilen doğal yumurta fabrikasyon ürünlerden farklılık gösterir. Gezen tavuklardan elde edilen organik yumurtaların bazı farkları aşağıdaki gibidir:

Doğal yumurtanın E ve A vitamini fabrikasyon ürüne göre daha yüksektir.

Organik yumurtada Omega 3 daha fazladır.

Gezen tavuk yumurtası faydalı yağlar bakımından daha zengindir.

Gezen tavuk yumurtası daha organiktir.

Gezen tavukların yumurtalarına ait en önemli fark besin değerleridir. Tükettiğiniz bir yiyeceğin besin değerleri sağlıklı bir hayat sürmeniz açısından önem taşır. Ürünler doğallıktan uzaklaştıkça sağladıkları fayda azalır. Gezen tavuklardan elde edilen ürün, köy yumurtası olarak da isimlendirilir. Köylerde tavuklar hiçbir kısıtlamaya maruz kalmadan rahatça gezerek yumurta verdiği için bu yumurtalar organik, doğal olarak anılır. Bundan dolayı köy yumurtası doğal olarak nitelendirilir.

Gezen Tavuk Yumurtası Faydaları

Yumurta genel olarak faydalı bir besin kaynağıdır. Yumurta çeşitleri arasında en faydalı olan ise gezen tavuk yumurtasıdır. Gezen tavuk yumurtası sahip olduğu vitamin, yağ ve protein ile günlük ihtiyacımızın önemli bir kısmını karşılar. Yüksek protein değerine sahip olan gezen tavuk yumurtası; spor yapanlar, kaslarını kuvvetlendirmek isteyenler için önemli bir besindir. Birçok vitamin açısından zengin olan gezen tavuk yumurtası, yüksek Omega 3 kaynağına da sahiptir. Gezen tavuk yumurtasını tercih ettiğiniz zaman vücudunuza daha yüksek miktarda Omega 3 almış olursunuz. Gezen tavuk yumurtası sahip olduğu zengin yağ değerleri ile daha dinç olmanıza katkıda bulunur.

Yüksek D vitaminine sahip gezen tavuk yumurtası, çocukların ve yetişkinlerin kemiklerinin dayanıklı olmasında da destekleyici bir konumdadır. Gıdalardan en yüksek yararı alabilmek için doğal olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Gezen tavuklar dışarıdaki doğal olarak gelişen ürünlerden bolca tüketebildiği için yumurtaları daha doğaldır. Fabrikasyon yumurta elde edilirken tavuklar oldukça küçük alanlarda yumurtlama işlemini gerçekleştirir. Bu tavuklar küçük bir alanın içerisinde kalır ve dışarıda beslenemez. Gezen tavukların beslenmesi tamamen serbesttir. Bu yüzden gezen tavuklardan elde edilen üründe doğal besin değeri daha yüksek düzeyde bulunur.

Gezen Tavuk Yumurtası Fiyatları

Yumurtalar sahip olduğu protein ve vitamin değerleri açısından alabileceğiniz en uygun besin kaynaklarıdır. Organik yumurta fiyatları fabrikasyon ürünlere göre farklı fiyat aralığında bulunabilir. Bunun sebebi tavukların tamamen doğal beslenmesidir. Fabrikasyon olarak elde edilen yumurtalarda verimi arttırmak için ucuz ancak doğal olmayan yemler kullanılabilir. Yumurtada doğallık azaldıkça fiyatlar düşer. Köy yumurtası fiyatı doğal ve besin değerlerinin daha yüksek olmasına rağmen normal yumurtalardan çok farklı değildir. Bu yüzden fiyat ve içerik olarak düşünüldüğü takdirde gezen tavuk yumurta fiyatları çok daha kârlıdır. Yumurtaları farklı koli seçenekleriyle tercih edebilirsiniz. Uzun süre kullanabileceğiniz 15’li yumurta barındıran kolileri tercih edebilirsiniz. Sağlıklı ve besleyici yapısıyla öne çıkan organik yumurtayı tercih edebilir, sofranızı daha zengin hale getirebilirsiniz. 

Gezen tavuk yumurtası, köy yumurtası veya organik yumurta olarak bilinen protein, vitamin ve mineral deposu olan bu yumurtaları Süthanem olarak sofralarınıza getiriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.