Krem Çikolata ve Ezme Çeşitleri

Kahvaltılara lezzet katan ürünler arasında bulunan krem çikolata ve ezme çeşitleri, ekmeğe sürülerek veya doğrudan tüketilme imkanını sunar.

{{translate.filter}}
X
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.brands}}
{{translate.models}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
FİLTRELE
Filtrele

Hem çocukların hem de yetişkinlerin severek tükettiği fıstık ezmesi, kakaolu fındık ezmesi gibi çeşitler birbirinden lezzetli kurabiye tariflerinde de kullanılabilir. Enerji veren pek çok ezme çeşidi, sayısız faydaya sahiptir. Farklı lezzet ve çeşide sahip krem çikolata ve ezme çeşitlerini Süthanem’de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Şifa Kaynağı Ezme Çeşitleri

Sağlık açısından pek çok faydası bulunan ezmelerin birbirinden farklı çeşitleri bulunur. Kendine has lezzetleri bulunan bu besinler şu şekilde sıralanabilir:

Fıstık Ezmesi

Enerji kaynağı yer fıstığının Türkiye'de geniş bir üretim alanı vardır. Akdeniz, Batı Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun yanı sıra ülkemizde Marmara Bölgesi’nde yer fıstığı üretimi yapılır. Adana, Antalya, Aydın, Muğla ve Kahramanmaraş gibi şehirler ise yer fıstığı yetiştiriciliğinde en ön sıralarda yer alır. Taze ve ilaçsız bir şekilde toplanan yer fıstıklarından elde edilen organik fıstık ezmesi, ebeveynler tarafından özellikle çocuklarının sağlıkları için tercih edilir.

Fındık Ezmesi

Fındığın anavatanı olarak gösterilen Türkiye’de fındık yetiştiriciliği yoğun bir şekilde Karadeniz Bölgesi’nde görülür. Doğu Karadeniz’in Ordu, Giresun ve Rize gibi illerinin yanı sıra; Batı Karadeniz’in Sinop, Kastamonu ve pek çok ilinde fındık üretimi yapılır. Siz de Süthanem aracılığıyla Trabzon Tarım fındık ezmesi gibi lezzetlerin yanı sıra çocukların favorisi olan fındık ezmesi Sarelle çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Antep Fıstık Ezmesi

İran, Hindistan ve Meksika gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye de Antep fıstığı üreticiliğinde önde gelmektedir. İsmi özelinde Gaziantep başı çekmekle birlikte Türkiye’de Antep fıstığı yetiştiriciliği Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Siirt illerinde yoğun miktarda görülür. Enfes lezzeti ile öne çıkan Antep fıstık ezmesi, kahvaltılarda kullanılabileceği gibi kurabiye ve tatlı yapımında da tercih edilebilir.

Çocukların Favorisi Krem Çikolata Çeşitleri

Açma ve poğaçalardan kurabiyelere pek çok hamur işinde de sıklıkla tercih edilen krem çikolata çeşitleri çocuklara kahvaltıyı sevdiren lezzetler arasında öne çıkar. Güne enerji dolu başlamayı sağlayan krem çikolataların birbirinden lezzetli çeşitleri bulunur.

Sütlü Kakao Fındık Kreması

Görünüm itibariyle de çok şık bir duruş sunan süt ve kakao karışımından oluşan fındık ezmeleri beyaz ve kahverenginin iç içe geçişiyle çocukların ilgisini çeker. Sabah kahvaltılarında ekmeğe sürülerek kullanılan sütlü kakaolu fındık kreması, güne enerji dolu başlamanızı sağlar.

Kakaolu Fındık Ezmesi

Yoğun miktarda fındık içeren kahvaltılık çikolata çeşitlerinin yapımında katkı maddesi kullanmamaya özen gösterilir. Önce fındıklar toz haline getirilir, ardından yağını bırakmaya başlayan fındıklar krema kıvamına gelir. İstenilen kıvama geldikten sonra içerisine kakao eklenip karıştırılır. Çeşitli tart ve kurabiyelerin ayrılmaz lezzeti olan Tadıbu kakaolu fındık ezmesi ve pek çok çeşidi siz de Süthanem’de bulabilirsiniz.

Ezme Çeşitlerinin Sağlığa Faydaları

Fındık, yer fıstığı ve antep fıstığı gibi sert kabuklu kuruyemişler, içerisinde barındırdıkları potasyum, magnezyum, bakır, E ve K vitaminleri ile sağlık açısından oldukça faydalı, zengin bir besin öğesidir. Kolesterolün yanı sıra pek çok kardiyovasküler hastalığın da tedavisinde yardımcı rol oynamaktadır. Stresi de azalttığı bilinen sert kabuklu kuruyemişler, vücuda doğal bir enerji verir. Bu anlamda Süthanem, birbirinden lezzetli ve faydalı ezme çeşitleri ile hem sizin hem de çocuklarınızın sağlığını düşünen pek çok ürünü satışa sunar. Krem çikolatalar ile vücudun enerjisini artıran ve çocuklara kahvaltı sevgisi aşılayan Süthanem’de doğal fıstık ezmesinden kakaolu fındık ezmesi çeşitlerine kadar birçok lezzeti bulabilir, kahvaltılarınıza enfes lezzetler eklemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.