Organik Tahin Pekmez

Tahin ve pekmez sofraların vazgeçilmez ürünlerindendir. Tadının güzel olmasının yanında çeşitli faydaları da bulunur. Bu nedenle pek çok insanın sevdiği ve tükettiği besinler olarak bahsedilir.

{{translate.filter}}
X
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.brands}}
{{translate.models}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
FİLTRELE
Filtrele

Özellikle pekmezin özlerinin farklılığına göre birçok çeşidi sıralanabilir. Pekmez çeşitleri, ürünün ne ile yapıldığına göre değişir. Keçiboynuzu pekmezi, dut pekmezi, hurma özü pekmezi, organik üzüm pekmezi gibi farklı damak zevklerine göre üretilir. Aynı zamanda karadut özünden yapılan pekmez çeşitleri de mevcuttur. Fakat bu tür pekmezlerin özellikle doğal ve organik şekilde tüketilmesi önem taşır. Aynı durum tahin için de geçerlidir. Organik tahin tüketimi sağlık açısından önemlidir.

Organik Tahin Pekmez Tüketiminin Önemi

Besin değeri açısından çok değerli bir kombinasyon olan tahin pekmez, lezzet açısından çok iyi olduğu gibi birçok yemek çeşidinde de tek başına karşınıza çıkar. Ancak satın aldığınız tahin ve pekmez ürünleri, yeterli kontrole sahip olmayan organik tahin pekmez ürünlerinden daha az besleyici olabilmektedir. Bunun yanında ise uzun vadeli satışlar için piyasaya sürüldüklerinde koruyucu katkı maddeleri de eklenebilir. Ayrıca sezon dışı ürünler kullanılarak üretilen gıdalar ve mevsimlik olmayan seralarda yetiştirilen ürünlerde kimyasal katkı maddeleri konulduğu için zararlı olabilmektedir. Dolayısıyla kimyasal ve yapay süreçlerden geçtikleri için zararlı bileşenleri ve toksinleri alabilirsiniz.

Organik tahin pekmez ise sera yetiştiriciliğine ihtiyacın olmaması gerekir. Uygun toprak, tohum ya da fidelerin organik tarım hammaddesi sertifikası ile seçilmesi önemlidir. Ayrıca yetiştirme sürecinde bitki sağlığı, kaliteli ve daha verimli büyüme için kullanılan gübreler tamamen hayvansal içerikli olduğundan daha zengin beslenme olanakları sağlar. Organik tahin pekmez tüketilmesi bu anlamda önem teşkil eder. Dolayısıyla koska tahin pekmez ürünleri, bu açıdan ilgi görür. Çünkü satın alacağınız tahin pekmez ürünleri, paketlemeden evinize ulaşana kadar her aşama, belirlenen sağlıklı üretim kuralları ile gerçekleştirilmelidir.

Organik Tahin Pekmezin Faydaları

Organik olarak tüketilmesi halinde tahin pekmezin insana önemli faydaları vardır. Öncelik olarak bağışıklık sistemine fayda sağladığı ifade edilebilir. Vücudun protein ihtiyacını destekleyebilir. Tahin ve pekmez karışımı, iyi gelen güçlü besleyici yağlar içerir. Bu yağlar vücudu aktif tutmaya yardımcıdır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı ölçeğinde tahin ve pekmez 1.52 gram protein içerir. Organik tahin ve pekmez ürünlerinin tüketildiği takdirde bağışıklığı güçlendirmesi gibi pek çok faydası olduğu söylenebilir. Özellikle çocukların ve hamilelerin herhangi bir engelinin olmaması halinde organik tahin pekmez tüketmesi önerilir. Nitekim içerdiği kalsiyum, çocukların gelişim dönemlerinde yarar sağlayabilir.

Tahin pekmez, iyi bir enerji kaynağıdır. Özellikle sporcuların tercihidir. Günlük kullanım miktarının dışına çıkmadan tüketilmesi önerilmektedir. Tahin pekmez fiyatları ise organik oluşuna göre değişiklik gösterir. Tahin fiyatları, eğer yüzde yüz doğal susamdan üretilmemiş ise ortalamaya göre düşük olabilir. Dolayısıyla koska tahin fiyatları bu bağlamda organik olmasına rağmen uygundur.

Koska Tahin Pekmez

Koska markasının tahin pekmez ürünlerinin pek çok çeşidi mevcuttur. Pekmez çeşitlerinde organik dut pekmezi, üzüm pekmezi, keçiboynuzu özü ile elde edilen keçiboynuzu pekmezi, karadut pekmezi gibi birçok çeşit vardır. Bunların yanı sıra elma özlü koska tahinleri de öne çıkmaktadır. Koska’nın tahin pekmez ürünleri doğal ve organik yapıdadır. Tahinleri yüz de yüz susamdan üretilmektedir. Herhangi bir kimyasal içerik veya katkı maddesi içermemektedir. Tahin ve pekmezin üretimleri de son teknolojik ürünler ile kendi tesislerinde gerçekleşir. Koska tahin pekmez ürünleri, organik içerikli olmasına rağmen tahin ve pekmez ürünleri kapsamında ortalama fiyatlara sahiptir.

Tahin pekmezin hem faydalarından yararlanmayı hem de rahatça tüketmeyi istiyorsanız Süthanem sayfasından organik tahin ve pekmez ürünlerine göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.