Organik Zeytinyağı

Zeytinyağı, yemeklerden salata soslarına kadar mutfakta sıkça kullanılan ürünler arasındadır. Organik zeytinyağı, zeytinlerin büyüme, üretim, hasat ve ambalajlama sürecinin organik bir şekilde gerçekleşmesiyle olur.

{{translate.filter}}
X
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.brands}}
{{translate.models}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
FİLTRELE
Filtrele

Süreç organik sertifikalandırma yapılan akredite bir kuruluş tarafından yönetilir. Uygun görülen zeytinyağlarına organik sertifikaları verilir. Üretim aşamasında, içerisinde bulunan sağlık açısından yararlı maddelerin korunması için üretim değişkenleri titizlikle kontrol edilir. Siz de organik zeytinyağı ile sofralarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Sofralarınıza Lezzet Katan Organik Zeytinyağı

Mucizevi bir besin olan organik zeytinyağı her mevsim tüketilebilir. Lezzet ödüllerine layık görülen hakiki zeytinyağı, mutfakların vazgeçilmez ürünlerindendir. Tüm salata çeşitlerine lezzet katabilen bir aromaya sahiptir. Limon ya da sirke ile birleşerek yaptığınız salatanın tadını daha da lezzetli kılar. Besin değerini kaybetmemesi için zeytinyağını salatalarda sofraya otururken eklemek daha sağlıklı olabilir. Zeytinyağlı enginar, zeytinyağlı taze fasulye gibi sadece organik zeytinyağı kullanılarak yapılan sebze yemekleri de vardır. Kekik, kırmızı biber, tuz gibi çeşitli baharatların zeytinyağı karıştırılarak kahvaltılarda kullanıldığı formları da bulunur. Sağlık için yadsınamaz faydalarının bulunması, sofralarda daha çok tercih edilmesini sağlar. Siz de hem sağlık hem de lezzet açısından sızma zeytinyağı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Sağlık Açısından Faydaları Bulunan Organik Zeytinyağı

Uzun yıllardır güzellik ve sağlık sektörünün baş tacı olan organik zeytinyağı, uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir besin maddesidir. Bu sebeple, zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Zeytinyağı tekli doymamış yağlar bakımından zengindir. Zeytinyağın toplam yağ içeriğinin %73’ünü tekli doymamış yağ olan oleik asit oluşturur.  %14’ü doymuş yağ ve %11’i ise omega-3 ve omega-6 yağ asitleri gibi çoklu doymamış yağlardır. Tekli doymamışlar ısıya dirençli oldukları için zeytinyağı yemeklerde kullanım açısından da uygundur. Besleyicilik özelliği yüksektir. Güçlü antioksidanlarla yüklü olan zeytinyağının içeriğinde E ve K vitaminleri de bulunur.  İçeriğinde bol miktarda bulunan tekli doymamış yağlar sayesinde inmeyi önlemeye yardımcı olduğu yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

İçeriğindeki antioksidan özelliği bulunan E vitamini serbest radikalleri yakalar. Bu sayede kalp damar hastalıkları, kanser, eklemlerde ağrı, eklemlerde fonksiyon kaybı gibi hastalıklardan korumak için metabolik proseslerde rol alır. Yine içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde cilt sağlığına destek olarak güneşin UV ışınlarına karşı cildi korumaya destek olabilir. Anti bakteriyel özelliğe sahip olan zeytinyağı sabunlarda ve cilt için kullanılan kremlerde de çok fazla tercih edilmektedir. Sağlık açısından pek çok yararı bulunan saf zeytinyağı erken hasat olanı tercih ederek güvenle kullanabilirsiniz.

Avantaj Sağlayan Organik Zeytinyağı Fiyatları

Dokusu ve kokusu ile ağızda ayrı bir tat bırakan organik zeytinyağı, yemeklere ayrı bir lezzet katar. Özellikle sebze yemeklerinin neredeyse hepsinde kullanılabilir. Zeytin, toplanmasından zeytinyağı olup ambalajlanmasına kadar pek çok süreçten geçer. Bu süreçteki üretim şekli, hasat şekli, ambalaj şekli, miktarı ve daha birçok kriter fiyatının belirlenmesinde rol oynayabilir. 500 ml ve 1 litrelik cam şişelerde satılan doğal zeytinyağı, temizleme, kırma yoğurma ve yağ ayrıştırma gibi işlemlerden geçer. Özel krom tanklarda muhafaza edilen zeytinyağları erken hasat zeytinyağı ve taş baskı gibi zeytinyağı çeşitleri vardır. Erken hasatta, zeytinler tam olgunlaşmadan en değerli zaman olan ekim ayında toplanır. Soğuk sıkım tekniği kullanılarak üretilir. Taş baskı zeytinyağı ise, uzun ve zahmetli bir süreç olan geleneksel üretim teknikleri kullanılır. Yüksek basınç altında preslenmesiyle organik zeytinyağı elde edilir. Üretim şekillerine göre fiyat farklılıkları olabilir.

Sizde Suthanem.com'dan uygun fiyatlara organik zeytinyağı satın alarak, ister salatalarınızda, ister yemeklerinizde isterseniz de cildiniz için güvenle kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.