Vegan Ürünleri

Genel olarak birçok insan için sağlık, hayvansal gıdalar yerine bedenine daha kolay sindirilebilir gıdalar almak ve çevreyi korumak adına vegan beslenme şeklini benimsemek demektir. Bu beslenme çeşidini tercih eden kişiler yalnızca bitkisel besinleri tüketerek, farklı bir beslenme alışkanlığı edinir.

{{translate.filter}}
X
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.brands}}
{{translate.models}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
FİLTRELE
Filtrele

Bu beslenme çeşidini tercih eden kişiler yalnızca bitkisel besinleri tüketerek, farklı bir beslenme alışkanlığı edinir. Bu beslenme tarzını, dileyenler tüm yaşamına entegre edebilir. Böylece hayvanlardan elde edilen süt, peynir, yumurta gibi hiçbir gıdayı tüketmemeyi tercih ederek veganlığı seçebilirler. Bol miktarda meyve, sebze, bakliyat, tohumlar ve kuruyemişleri içeren vegan ürünleri, sağlıklı yağlar ve proteinleri bünyelerinde barındırır. Veganlık genellikle vejetaryenlik ile karıştırılsa da, aralarında oldukça basit bir fark vardır. Vejetaryenler hayvan eti yememelerine rağmen, süt, yumurta ve peynir gibi hayvansal ürünleri tüketebilir. Vegan bireyler ise et dışında yer alan diğer hayvansal ürünleri de tüketim listesinin dışında tutar.

Vegan Yemeklerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha kapsamlı olan vegan diyetini uygularsanız, yiyeceğiniz tüm ürünlerin nereden geldiğini, ne kadar işlenmiş olduğunu veya gerçekten organik olup olmadığını araştırmanız gerekebilir. Bu süreç oldukça zor ve yorucu gibi görünse de, size kolaylık sağlayacak organik vegan markaların ürünlerini tüketerek daha kolay bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Evinizde yapabileceğiniz birçok vegan tarifleri arasında, yemeklerinizin yanında tüketebileceğiniz lezzetli közlenmiş patlıcan salatası için sofranızda yer açabilirsiniz. İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz sayısız vegan yemek tariflerinin yanında, siz de kendi damak tadınıza göre bazı özel tarifleri evinizde deneyebilirsiniz. Közlenmiş kırmızı biber ve közlenmiş patlıcan ile bir karışım hazırlayarak içerisini ekleyeceğiniz baharatlarla tatlandırabilirsiniz.

Vegan Diyetin Faydaları

Vegan beslenme şekli, bir kişinin ihtiyacı olan tüm besin maddelerini sağlayabilir. Hayvansal gıdalardan alınabilecek mineral ve vitaminleri farklı yiyeceklerden elde etmeyi hedefleyerek bir yeme planı oluşturur. Bazı durumlarda aşırı hayvansal gıda tüketiminden doğabilecek rahatsızlıkları en aza indirmeye çalışan beslenme şekli, protein gibi hayvansal gıdalardan alınabilecek besinleri, baklagillerden almayı tercih eder. Vegan diyetinde tüketilen birçok gıdanın kişinin bedenine olumlu etkileri vardır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

Vegan diyetinde közlenmiş biber gibi bitki bazlı gıda alımı yapıldığından, vücutta fazla yağlanma riskinin önüne geçilebilir.

Et, peynir, tereyağı gibi ürünler, doymuş yağın temel kaynağıdır. Az yağlı besinleri tercih edenler vegan diyetlerini uygulayabilir.

Vegan besinleri tercih eden kişiler daha hızlı çalışan sindirim sistemine sahip olabilir.

Meyve, kepekli tahıl, közlenmiş biber gibi farklı şekilde yapılmış sebzeler, kuşburnu marmelatı gibi ürünleri tüketmek, daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralar.

Vegan Beslenmede Doğal Ürünler

Doğal ürünler, sağlığınız ve yaşam içerisindeki standartlarınız bakımından tüketmeniz gereken gıdalardır. Vegan beslenirken doğal ve organik ürünler tüketmenin yanında, hayvansal gıdalardan almanız gereken fakat alamadığınız vitamin ve mineraller için dikkatli olabilirsiniz. Özellikle belirli vitamin ve mineralleri, hayvansal gıda tüketmediğinizden dolayı, daha doğal gıdalardan alabilir, sağlığınızın dengesini koruyabilirsiniz.

Suthanem.com sitesinde sofranız için tercih edebileceğiniz tüm doğal ürünler, daha sağlıklı ve zinde hissetmenize katkıda bulunur. Besin değeri yüksek gıdaları tercih ederek uzun vadede kendinizi daha sağlıklı ve iyi hissedebilirsiniz. Doğal ürünler, katkı maddelerinden olabildiğince uzak durmanızı sağlayarak, enerji dolu bir yaşam sürmenizi kolaylaştırır.

Yetiştirildiği yerden sofranıza gelene kadar olan süreçte doğal bir şekilde hazırlanmış ürünler, vegan diyetinizde size zaman kazandırabilir. İşinizden, sevdiklerinizden veya sporunuzdan arta kalan zamanlarda tüm vaktinizi mutfakta geçirmek istemiyorsanız suthanem.com adresinden satın alabileceğiniz kızılcık marmelatı, tokat çemeni, turşu ve salça çeşitleri, lezzetli mantılar, salatalar için nar ekşisi, biber aşı, acı biber sosu, doğal ekmekler ve zeytinyağı ürünlerini keyifle deneyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.