Yeşil ve Siyah Zeytin Çeşitleri

Zeytin, çoğu zaman kahvaltılarda tüketilen bir yiyecek türüdür. Kahvaltılık zeytin çeşitleri farklı tat ve aromalara sahiptir.

{{translate.filter}}
X
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.brands}}
{{translate.models}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
FİLTRELE
Filtrele

Pek çok yemek ve salata içerisinde de tercih edilebilir. Fazlasıyla yararlı ve sağlıklı olması ile bulunduğu her yemeğe lezzet katan zeytin, farklı sos çeşitleri içerisinde de kullanılabilir. Zeytin; kahvaltılık olarak ve soslarda tercih edildiği gibi, atıştırmalık olarak da tüketilebilir. Zeytinden yapılmış olan yağ çeşitleri de yemekleri ve salataları tatlandırır. Akdeniz topraklarında yetişen zeytin, sofraların ve yemeklerin vazgeçilmez tatları arasında yer alır. Zeytinin içerisinde bol miktarda bitkisel protein ve E vitamini bulunur. Bu özelliklerinden dolayı da insan sağlığı için oldukça yararlıdır. Bulunduğu sofraya zenginlik getiren zeytin, yumuşak yapısı ve hafif tadı ile yediden yetmişe herkesin severek tükettiği bir besindir. Yeşil zeytin ve siyah zeytin çeşitlerine Süthanem üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lezzetiyle Ön Plana Çıkan Yeşil Zeytin ve Siyah Zeytin Çeşitleri

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de severek tüketilen zeytinin pek çok çeşidi de bulunur. Farklı tat çeşitleri ile sofralarda yer edinen zeytin, pek çok damak tadına hitap eder. Kişilerin damaklarında hoş bir lezzet bırakan zeytin çeşitleri, herkesin rahatlıkla tüketebileceği ürünlerdir. Siyah zeytin, özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Pizza türü hamur işlerinde de tercih edilen siyah zeytin, lezzet bakımından son derece etkilidir. Sıkça tüketilen yeşil zeytin ise sindirim sistemini güçlendiren ve lezzeti ile ön plana çıkan bir yiyecektir. Yeşil zeytinler, aperatif olarak da tüketilebilir. Zeytin kırma ise zeytinlerin kırıldıktan sonra olgunlaşması ile elde edilir. Toplanan yeşil zeytinler, taş ya da çeşitli araçlar ile kırılır. Daha sonra da suyun içerisinde bekletilir. En lezzetli zeytin türlerinden olan bu ürünler, kırma zeytin olarak da adlandırılır.

Her Sofraya Yakışan Yeşil ve Siyah Zeytin Seçenekleri

Zeytin çeşitleri arasında yer alan ızgara zeytin, pek çok kişi tarafından sevilen bir tattır. Yeşil zeytinlerin, makine ortamında alttan ve üstten yüksek ateşli ızgara telleri arasında hafiften pişirilmesi ile ızgara zeytin elde edilir. Izgara yeşil zeytinin üzerindeki ızgara tel izleri, ürüne barbekü tadı verir. Gemlik zeytini hem yeşil hem de siyah seçeneği ile sunulmuştur. Bursa’nın Gemlik ilçesinde yetişen bu zeytin çeşidi, küçük çekirdekli ve ince kabukludur. Bir diğer seçenek olan sele zeytin ise olgunlaşmamış siyah zeytin çeşitlerinden üretilir. Kıvırcık bir yapıya sahip olan bu zeytinler, lezzetli bir aromaya da sahiptir. Hatay zeytini de severek tüketilen bir başka seçenektir. Yetiştiği iklimden dolayı meyve aromasına sahip olan bu zeytin, çeşitli baharatlar ile tatlandırılıp tüketilebilir. Başka bir seçenek olan biberli zeytin ise yeşil zeytin çeşitlerinden  elde edilir. Yeşil zeytin çekirdeklerinin çıkarılmasından sonra içerisine kırmızı kapya biber doldurulur. Bu zeytin çeşidi lezzeti ile ön plana çıkar ve severek tüketilir.

Avantajlı Fiyatları ile Yeşil Zeytin ve Siyah Zeytin

Zeytin çeşitleri hem kahvaltıda hem de yemeklerde tercih edilen yiyecek çeşitleridir. Sık sık tercih edilen bu ürünler, fiyat konusunda da birtakım değişiklikler gösterebilir. Zeytin fiyatları ürünlerin gramajına göre farklılaşır. Yeşil zeytin fiyatları, zeytinlerin çeşitlerine ve içerisinde kullanılan diğer tatlara göre farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Siyah zeytin fiyatları da zeytinin çeşidine, yağ oranına ve paket boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin gemlik zeytin fiyatları; zeytinin aroma ve yetiştiği yer baz alınarak belirlenmiştir. Gemlik zeytin fiyatlarında ürünlerin gramajları ve paket oranları da etkili olmuştur.

Siz de kahvaltı sofralarınıza tat katmak ve yemeklerinizi lezzetlendirmek istiyorsanız, Süthanem yeşil zeytin ve siyah zeytin çeşitleri ile tanışabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.